Europarlamentarul Nicu Ștefănuță: „Vreau să construiesc o mișcare verde progresistă”
Candidatul independent Nicu Stefănuţă spune că va continua să militeze pentru o Românie verde.
![Europarlamentarul Nicu Ștefănuță: „Vreau să construiesc o mișcare verde progresistă”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F14%2F198849%2Fc177-4fc7ffc0-1715709433c3ffb263.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Alina Stănuță / Radio România Actualităţi, 14 Mai 2024, 21:15
Europarlamentarul Nicu Stefănuţă va candida ca independent pentru un nou mandat în Parlamentul European.
El va continua să militeze pentru o Românie verde:
„Independent, dar nu singur, am încercat și continui să construiesc o mișcare verde progresistă, cu politici moderne europene așa cu sunt eu, așa cum v-am obișnuit. Am alături de mine mici partide. Se numesc ACUM și SENS, care sunt în această coaliție. Am organizații din societatea civilă, organizații studențești și lucrez foarte mult cu tineri. Deci nu sunt singur și sunt bucuros că am și familia verde europeană care susține acest proiect de dezvoltare în România. Credem cu toții că România are nevoie de un partid adevărat și de o mișcare adevărată”.