Mara Mareş: “În oraşele, comunele conduse de PNL au fost atraşi cei mai mulţi bani europeni”
Organizaţia de Tineret a PNL a organizat campania "Europa în fiecare localitate" pentru a informa tinerii cu privire la importanţa alegerilor europarlamentare.
![Mara Mareş: “În oraşele, comunele conduse de PNL au fost atraşi cei mai mulţi bani europeni”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F24%2F199170%2Fc177-0474c6ef-1716572426723f4c8b.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Amalia Bojescu / Radio România Actualităţi, 24 Mai 2024, 20:36
Preşedinta organizaţiei, Mara Mareş, aflată pe lista PSD-PNL pentru legislativul european, spune că obiectivul campaniei a fost acela de a reaminti cetăţenilor trei lucruri despre Europa.
“Primul lucru, cât de mult a făcut Europa pentru noi. Al doilea lucru, de ce nu putem fi altfel decât pro-europeni. Şi cel de-al treilea şi cel mai important, faptul că administraţiile liberale din toată ţara, de la nivel local, judeţean şi naţional, au fost acelea care au atras cenţi bani europeni şi care au urmat modele europene. Pentru că ăsta este adevărul, în judeţele şi în oraşele, comunele conduse de PNL au fost atraşi cei mai mulţi bani europeni”, a spus Mara Mareş.
Declaraţia a fost făcută la evenimentul organizat de tinerii liberali "Europa în fiecare localitate".