Ramona Strugariu: „REPER și-a respectat promisiunile”
Ramona Strugariu afirmă că REPER a livrat până acum ceea ce a promis și o va face și în viitorul mandat la Bruxelles.
![Ramona Strugariu: „REPER și-a respectat promisiunile”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F14%2F198846%2Fc177-db112e01-1715706817daebd445.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Alexandra Cristea / Radio România Actualităţi, 14 Mai 2024, 20:15
Lista de candidați europarlamentari ai partidului REPER este deschisă de Dacian Cioloș, urmat de Dragoș Pâslaru și Ramona Strugariu.
Aceasta din urmă afirmă că REPER a livrat până acum ceea ce a promis și o va face și în viitorul mandat la Bruxelles
„Împreună cu o echipă care, fără exagerare, este cea mai bună delegație de europarlamentari pe care a avut-o vreodată România, am reușit să livrăm în campania asta mai mult decât am promis în 2019. Dar asta înseamnă foarte multe ore de muncă, pentru că astăzi avem o directivă anticorupție la nivel european, actul european pentru libertatea presei, pachetul pentru prevenirea și combaterea spălării de bani. Dacă vreți oameni care să livreze așa cum au făcut-o până acum, atunci susțineți delegația REPER și susțineți oamenii care deja au arătat că se poate”, a declarat Ramona Strugariu.