Siegfried Mureşan crede că România trebuie să aibă în structurile europene reprezentanţi care să-i apere interesele
Siegfried Mureşan, candidatul Alianţei PSD-PNL la Parlamentul European, crede că România trebuie să aibă în structurile europene reprezentanţi care să-i apere interesele.
![Siegfried Mureşan crede că România trebuie să aibă în structurile europene reprezentanţi care să-i apere interesele](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F25%2F199181%2Fc177-2f22ef3e-17166624918ef4a286.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Monica Neacşu, 25 Mai 2024, 21:38
El a invitat alegătorii să voteze lista acestei alianţe electorale. Siegfried Mureşan:
”Rugăm toţi oamenii care au încredere în Partidul Naţional Liberal să voteze candidaţii Partidului Naţional Liberal. Aceştia vor asigura o reprezentare puternică, justă, proeuropeană a României în Parlamentul European, în cea mai importantă familie de partide politice, şi voi fi în familia politică care va conduce majoritatea în următorii cinci ani. Va fi o majoritate proeuropeană, cum am spus, alături de celelalte partide proeuropene”.