Vasile Dîncu: „Alianţa PSD-PNL este un proiect pe termen lung”
Senatorul social-democrat, Vasile Dîncu, candidează din partea Alinaţei PSD PNL la un loc în Parlamentul European.
![Vasile Dîncu: „Alianţa PSD-PNL este un proiect pe termen lung”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F20%2F198983%2F1716181695eea51448.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Claudiu Pădurean / Radio România Actualităţi, 20 Mai 2024, 07:58
Alianța electorală dintre PSD și PNL este un proiect politic pe termen lung, a declarat, la Cluj-Napoca, Vasile Dîncu, senatorul social-democrat care candidează pentru Parlamentul European. El crede că această alianță are capacitatea de a câștiga alegerile.
„Am lansat de fapt, în mod oficial, o alianță electorală între Partidul Social Democrat și Partidul Național Liberal. Începem, de fapt, un proiect politic în mod oficial, un proiect politic pe care ni-l dorim, de o anvergură mult mai mare, care să meargă mai departe. Vreau să vă spun o chestiune sociologică, o surpriză a mea. Rareori am văzut ca atunci când două partide mari se aliază, să obţină suma scorurilor particulare, să zicem așa, sau chiar mai mult”, a spus Vasile Dîncu.