Ambasadorii experienței, cu SOS Brașov
Candidatul la funcția de președinte al Consiliului Județean Brașov, Gabriel Florescu, reprezentantul S.O.S. filiala Brașov, a vorbit despre două dintre proiectele pe care ar vrea să le implementeze dacă va câștiga.
Articol de Camelia Vlad, 11 Mai 2024, 09:30
Candidat la funcția de președinte al Consiliului Județean Brașov, Gabriel Florescu, reprezentantul S.O.S. filiala Brașov, spune că stabilirea unor rețele de dispensare în toate comunele de pe raza județului Brașov și găsirea unei alternative RatBv la transportul metropolitan sunt doar două dintre proiectele pe care ar vrea să le implementeze dacă va câștiga cursa pentru președinția administrației județene.
El se va afla pe poziția a V-a pe buletinul de vot.
„Un alt proiect se referă la ambasadorii experienței, înțelegând prin aceasta oamenii din comune care au o vârstă înaintată, dar care de-a lungul timpului au acumulat foarte multă experiență, atât din punct de vedere al părții culturale și a tradițiilor ce au fost preluate din tată în fiu, cât și din punct de vedere al meșteșugurilor ce pot fi împărtășite mai departe către cetățenii comunelor și satelor din Brașov”, a spus Gabriel Florescu.