Ana Loredana Predescu: „Județul Brașov se confruntă cu o lipsă a medicilor de familie”
Una dintre priorități trebuie să fie crearea de facilități pentru medici, spune candidatul Alianței pentru Unirea Românilor la funcția de președinte al CJ Brașov.
![Ana Loredana Predescu: „Județul Brașov se confruntă cu o lipsă a medicilor de familie”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F21%2F199035%2Fc177-fd002637-171627839704223f7b.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 21 Mai 2024, 10:58
Județul Brașov se confruntă cu o lipsă a medicilor de familie, mai ales în localitățile rurale.
Din acest motiv, una dintre prioritățile Consiliului județean trebuie să fie crearea de facilități pentru medici, astfel încât întreaga populație a județului să beneficieze de servicii medicale de calitate, spune candidatul Alianței pentru Unirea Românilor la funcția de președinte al Consiliului județean Brașov, Ana Loredana Predescu:
„Crearea de facilități pentru ca ei să vină în localitățile din județul Brașov și să-și exercite meseria. Și alocarea unei locuințe, în colaborare, bineînțeles, cu UAT-ul respectiv este extrem de important și motivant, totodată, pentru un medic de familie, ca să poată să vină într-o localitate și să deservească populația de acolo”.