Florin Dogar Nicolae: „Sănătatea brașoveană poate fi menținută prin implementarea mai multor proiecte în sport”
Florin Dogar Nicolae este candidat independent la funcția de primar al municipiului Brașov
![Florin Dogar Nicolae: „Sănătatea brașoveană poate fi menținută prin implementarea mai multor proiecte în sport”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F17%2F198927%2F1715935445639ce7df.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 17 Mai 2024, 11:41
Sănătatea brașoveană poate fi menținută prin implementarea mai multor proiecte în sport, care să impulsioneze cetățenii spre un mod de viață activ, spune candidatul independent la funcția de primar al municipiului Brașov, Florin Dogar Nicolae.
Dacă va fi ales la scrutinul din 9 iunie el va lupta pentru înființarea de tabere în Masivul Postăvaru: „În Postăvaru există o cabană administrată de un privat. Aș propune o formulă administrată de administrația locală, creat un program prima dată pentru nivel local, parteneriat cu școlile și liceele brașovene, prin care primăria se ofere facilități familiilor brașovene ce au copii să trimită copiii în astfel de tabere pe perioada de vară, de iarnă”.