Florin Muscalu Crețu: „Pentru a obține valori este o necesitate readucerea la viață a celor competiții sportive pe care le aveam noi în copilărie”
![Florin Muscalu Crețu: „Pentru a obține valori este o necesitate readucerea la viață a celor competiții sportive pe care le aveam noi în copilărie”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F28%2F199275%2F1716883219f6d23545.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 28 Mai 2024, 10:59
Organizarea competițiilor sportive între unitățile școlare și între cluburi, așa cum se întâmpla cu decenii în urmă, ar fi benefică pentru sportul brașovean, este de părere candidatul Partidului România Mare la funcția de primar al municipiului Brașov, Florin Muscalu Crețu.
„Pentru a obține valori este o necesitate readucerea la viață a celor competiții sportive pe care le aveam noi în copilărie, respectiv între școli, între licee, între cluburile sportive și consider că acest lucru va favoriza și va ridica sportul brașovean. Sunt foarte multe școli de schi, de dans, de patinaj, care la concursurile naționale și internaționale sunt pe primul loc”, a declarat Florin Muscalu Crețu.