George Scripcaru: „Deblocăm Brașovul”
Programul electoral al candidatului Coaliției PNL-PSD cuprinde, printre altele, soluții pentru problemele de trafic din oraș.
![George Scripcaru: „Deblocăm Brașovul”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F24%2F199154%2Fc177-be4fd892-1716549123140ea27e.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 24 Mai 2024, 14:08
Candidatul Coaliției PNL-PSD la Primăria municipiului Brașov, George Scripcaru, și-a lansat programul electoral sub deviza „Deblocăm Brașovul”, care cuprinde, printre altele, soluții pentru problemele de trafic din oraș, dar și proiecte pentru mai multe domenii, precum, Social, Sport, Sănătate și Educație:
„Cele mai urgente sunt în principal cele pentru infrastructură rutieră numită trafic, sistematizare a circulației, căi de acces, parcări și o serie de legătură - pasaje subterane, pasaje de legătură între municipiul Brașov și localitățile din jur, pasaje pietonale subterane pentru pietoni, pasaje supraterane pentru autovehicule, pentru transportul public - în așa fel încât să deblocăm ceea ce avem astăzi în Brașov”.