Investițiile în sănătatea brașovenilor sunt prioritare pentru Lucian Pătrașcu
Sănătatea brașovenilor este și în atenția candidatului la funcția de Președinte al Consiliului Județean Brașov, Lucian Pătrașcu, din partea Partdului Social Democrat.
![Investițiile în sănătatea brașovenilor sunt prioritare pentru Lucian Pătrașcu](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F19%2F198981%2Fc177-75e38e7f-171613789202f27d0d.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Mihaela Chirac, 19 Mai 2024, 19:48
Dacă va fi ales, acesta vrea să demareze lucrările la Spitalul Regional și să asigure cofinanțare pentru toate dispensarele:
”Consiliul Județean Brașov a demonstrat, an la rând, incapacitate și nepricepere în a aduce spitalele pe care le administrează la standardele pe care cetățenii le așteaptă. Județul Brașov are nevoie de schimbare, pentru dezvoltare. În calitate de președinte al Consiliului Județean Brașov, mă voi ocupa de utilarea și renovarea la standarde europene a spitalelor din subordinea acestei instituții”.