Ionel Goidescu: „Cetățenii municipiului Brașov să fie reprezentați de oameni cu un profil bun”
Candidatul Alternativei pentru Demnitate Națională spune că brașovenii trebuie să aibă alternativă.
![Ionel Goidescu: „Cetățenii municipiului Brașov să fie reprezentați de oameni cu un profil bun”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F22%2F199069%2Fc177-509bf2d4-1716365694395b6f6d.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Mihaela Chirac, 22 Mai 2024, 10:53
Ionel Goidescu este candidatul Alternativei pentru Demnitate Națională la funcția de primar al municipiului Brașov.
El consideră că a acumulat suficientă experiență în administrația publică locală pentru a-și asuma această candidatură și spune că brașovenii trebuie să aibă alternativă.
„Eu cred că este foarte important ca cetățenii municipiului Brașov să fie reprezentați de oameni cu un profil bun, oameni cunoscători ai administrației publice, oameni care doresc să facă ceva pentru municipiul Brașov. Noi spunem că ne-am dori să fim pârghia între locuitorii municipiului Brașov și ce se întâmplă în primărie, adică tocmai această legătură directă între problemele cetățenilor și autoritatea publică locală”, a spus Ionel Goidescu.