Ionuţ Androne: „Vrem o campanie curată”
Partida Romilor Pro Europa filiala Brașov își dorește o campanie electorală curată
![Ionuţ Androne: „Vrem o campanie curată”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F18%2F198957%2F17160268891f2d0b61.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 18 Mai 2024, 13:05
Preşedintele filialei Braşov a Partidei Romilor Pro Europa, Ionuţ Androne, îşi doreşte o campanie electorală curate, fără prejudecăți și jigniri.
Dacă la ora actuală, romii sunt reprezentați în diferite localități ale județului de 12 consilieri locali, speranțele sunt ca după alegerile din 9 iunie, numărul acestora să crească la cel puțin 21 de aleși locali, pritnre care cel puțin o funcție de primar și una de viceprimar.
„Sperăm ca electoratul să înțeleagă că noi suntem singura organizație care poate reprezenta cu adevărat interesele comunității romilor din județul Brașov. Sperăm într-o campanie curată, sperăm într-o campanie în care prejudecățile și rasismul să fie lăsate la o parte.Sperăm că rivalii noștri electorali se vor baza și se vor focusa strict pe ceea ce are fiecare în plan să facă, nu pe critică distructivă și pe jignirea contra-candidaților”, a declarat Ionuţ Androne.