Irineu Darău: „Acces la servicii publice de calitate”
Candidatul Dreapta Unită la Președinția Consiliului Județean Brașov își dorește să ducă județul la un alt nivel.
![Irineu Darău: „Acces la servicii publice de calitate”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F13%2F198615%2F171559084671e48f21.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adina Milea, 12 Mai 2024, 12:30
Irineu Darău este candidatul Dreapta Unită la Președinția Consiliului Județean Brașov.
El a transmis că dacă va câștiga acest mandat, își dorește să ducă județul la un alt nivel printr-o colaborare strânsă între Consiliulul Județean și primăriile din județ sau cele din zona metropolitană, pentru ca toți brașovenii să aibă o viață de calitate.
„Vom oferi tuturor oamenilor din județ, inclusiv din colțurile lui, acces la servicii publice de calitate și, în general, o viață de care să se poată bucura, o viață în care să aibă acces ușor la sănătate, la educație, la transport și la locuri de muncă. Vă așteptăm ca pe 9 iunie să dați șansa unei schimbări reale, profunde, de durată, în acest județ”, a spus Irineu Darău.