Kelemen Hunor: Seriozitate și profesionalism din partea reprezentanților UDMR
Seriozitate și profesionalism promite președintele UDMR, Kelemen Hunor, din partea reprezentanților formațiunii care candidează în județul Brașov.
![Kelemen Hunor: Seriozitate și profesionalism din partea reprezentanților UDMR](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F24%2F199155%2Fc177-56860bba-17165493518d3f1fee.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Sorin Ţîrcă, 24 Mai 2024, 14:12
Chiar dacă UDMR nu a trecut pragul electoral la ultimele alegeri locale nici în municipiul Brașov, nici în județ, Kelemen Hunor spune că avem o comunitate maghiară însemnată, iar reprezentanții ei pot obține mai multe voturi.
„În județul Brașov și în municipiul Brașov avem o comunitate puternică, o comunitate care dorește să fie reprezentată atât în oraș, cât și în județ și, bineînțeles, în acele localități, în acele comune și orașe mici unde trăiește o comunitate semnificativă. De aceea, eu spun un singur lucru: mergeți la vot, votați Uniunea Democrată Maghiară din România, votați reprezentanții noștri, fiindcă veți avea parte de oameni serioși, profesioniști și consecvenți”, a spus Kelemen Hunor.