Partida Romilor Pro Europa Brașov țintește 5 primării din județ
Președintele formațiunii politice județene, Ionuț Androne, consideră că Partida Romilor se va prezenta cu o echipă bine pregătită.
![Partida Romilor Pro Europa Brașov țintește 5 primării din județ](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F13%2F198765%2Fc177-95f0208e-17156067829a4b129e.jpeg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 14 Mai 2024, 11:15
Partida Romilor Pro Europa sucursala județului Brașov și-a lansat candidați pentru funcția de primar în 5 localități: Făgăraș, Șinca, Prejmer, Budila și Lisa.
Președintele formațiunii politice județene, Ionuț Androne, consideră că, la alegerile locale din 9 iunie, Partida Romilor se va prezenta cu o echipă bine pregătită din punct de vedere al adminsitrației publice locale și nu numai:
„Ne prezentăm cu o echipă bine pregătită în ceea ce înseamnă implementarea de proiecte cu finanțare europeană. Organizația noastră a implementat în ultimii 4 ani de zile proiecte cu finanțare europeană, guvernamentală, județeană sau locală în valoare de 4.3 milioane de euro. Oamenii noștri sunt pregătiți”, a spus Ionuț Androne.