Proiecte pentru sănătate la Braşov
Alte trei proiecte pe sănătate ar trebui dezvoltate imediat după construirea noului spital regional, este de părere candidatul independent la funcția de consilier local al municipiului Brașov, doctorul Dan Grigorescu.
![Proiecte pentru sănătate la Braşov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F18%2F198956%2Fc177-729804bd-1716026060a01b9917.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 18 Mai 2024, 12:46
Printre proiectele pe care si-ar dori să le realizeze medicul brașovean se numără: înființarea unui spital de recuperare, care să preia pacienții tratați în primă instanță în spitalul de urgență, transformarea spitatelor dezafectate în centre sociale dar și un campus universitar medical.
„Acest campus este centrat pe existența, pe de o parte, a viitorului nou spital și a existentului centru de cercetare al Universității Transilvania din Brașov. Vor fi foarte multe beneficii pentru studenții din Facultatea de Medicină dar și pentru cadrele didactice care, practic, dacă vor beneficia și de construirea unui cămin care să-i cazeze, își vor desfășura activitatea în acest nou areal”, a declarat dr. Dan Ovidiu Grigorescu, candidat independent pentru un loc în Consiliul Local Brașov.