Sănătatea brașovenilor, pe primul loc, spun reprezentanții PSD Brașov
„Este imperios necesară demararea construcției Spitalului Regional Brașov”, a precizat liderul de grup al consilierilor locali social-democrați de la Brașov, Alexandra Crivineanu.
![Sănătatea brașovenilor, pe primul loc, spun reprezentanții PSD Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F14%2F198828%2Fc177-303a00b9-17156925844ae42331.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Mihai Cojocaru, 14 Mai 2024, 11:45
Social-democrații brașoveni promit să prioritizeze sănătatea brașovenilor, în centrul programului lor fiind centrele medicale de cartier și proiectul viitorului spital regional.
Centrele medicale de cartier, social-democrații le văd în fostele centrale termice din cartiere, care nu mai sunt folosite.
Liderul de grup al consilierilor locali social-democrați de la Brașov, Alexandra Crivineanu:
„Cu George Scripcaru candidat la Primăria Brașov și cu Lucian Pătrașcu candidat la Președinția Consiliului Județean Brașov, se va da statul celui mai ample investiții în sănătate din ultimii 34 de ani, la nivelul întregului județ. Este imperios necesară demararea construcției Spitalului Regional Brașov, proiect ce a beneficiat de finanțare din partea BERD, prin intermediul dialogului purtat de primarul de la acel moment, George Scripcaru”.