Șerban Marcel Iulian, proiecte vitale pentru dezvoltarea și bunăstarea județului
Îmbunătățirea signalisticii rutiere și extinderea rețelei de centre de permanență sunt printre prioritățile candidatului independent Șerban Marcel Iulian.
![Șerban Marcel Iulian, proiecte vitale pentru dezvoltarea și bunăstarea județului](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F14%2F198827%2Fc177-1d4e1f87-171569128939c28f26.jpeg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 14 Mai 2024, 11:30
Șerban Marcel Iulian, candidat independent pentru un loc în Consiliul Județean Brașov, poziția a 7-a pe buletinul de vot, își propune să implementeze proiecte vitale pentru dezvoltarea și bunăstarea județului.
Îmbunătățirea signalisticii rutiere și extinderea rețelei de centre de permanență sunt doar câteva dintre aceste proiecte.
„Vreau să extind rețeaua de centre de permanență, asigurând că fiecare cetățean are acces la servicii medicale de urgență, indiferent de orașul sau comuna în care locuiește și, nu în ultimul rând, planific se introduc trusoul de nou-născut pentru toți părinții din județul Brașov, oferind un start în viață pentru cei mai mici dintre brașoveni. Și pentru că știu cât de important este accesul la transport, mă angajez să suplimentez legăturile de transport între localități și comune”, a declarat Șerban Marcel Iulian.