Uniunea pentru Reforma Statului și Protecția Drepturilor Fundamentale vrea să schimbe modul de abordare a problemelor în administrația publică locală
Acest partid a depus liste doar pentru Consiliul Local Brașov.
![Uniunea pentru Reforma Statului și Protecția Drepturilor Fundamentale vrea să schimbe modul de abordare a problemelor în administrația publică locală](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F17%2F198925%2F171593499639ce8c20.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Camelia Vlad, 17 Mai 2024, 11:35
Uniunea pentru Reforma Statului și Protecția Drepturilor Fundamentale vrea să schimbe modul de abordare a problemelor în administrația publică locală și să deblocheze comunicarea în Legislativul local brașovean.
Acest partid a depus liste doar pentru Consiliul Local Brașov.
„Vedem că mor încet diverse proiecte foarte importante pentru comunitate și mor din cauza bătăliei politice între marile partide. Și vedem o grămadă de proiecte despre care s-a discutat foarte mult și despre care lucrurile nu s-au mișcat și riscă să nici nu se miște mai departe, dacă consiliul rămâne blocat și vă pot da numeroase exemple”, a declarat președintele organizației politice, deputatul de Brașov Tudor Benga.