Prima ediție a Cupei Dinamo Brașov la judo, desfășurată la Cheile Grădiștei, a reunit aproximativ 300 de sportivi din întreaga țară și a oferit un nivel competitiv ridicat. Competiția organizată în complexul de la Fundata a adus la start 21 de cluburi, iar Clubul Sportiv Dinamo a participat cu un lot pregătit de antrenorii Alexandru Raicu și Bogdan Bărbulescu.