Adriana Matei, noua jucătoare a Coronei Brașov
Fosta jucătoare a formației CSO Voluntari, alături de care a cucerit titlul de campioană în sezonul trecut, a mai evoluat la CSM Satu Mare, Dinamo Bucureşti, CS Medgidia, și CSM Târgovişte.
![Adriana Matei, noua jucătoare a Coronei Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F17%2F198917%2Fc177-d07fe1f9-1715930550135544f5.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 17 Mai 2024, 10:20
Transfer de națională pentru Corona Brașov. După ce tocmai s-a despărțit de 7 jucătoare ce au evoluat sezonul trecut sub Tâmpa, echipa de volei feminin Corona Brașov a realizat primul transfer pentru anul viitor competițional.
La Brașov vine extrema Adriana Matei, fosta jucătoare a CSO Voluntari, alături de care a cucerit titlul de campioană în sezonul trecut.
Noua voleibalistă a Coronei a mai evoluat la CSM Satu Mare, Dinamo Bucureşti, CS Medgidia, și CSM Târgovişte.
Adriana este, totodată, o prezenţă constantă în echipa naţională a României. În lotul tricolorelor, particiapante în Golden League, sunt în acest moment alte două jucătoare de la Corona Brașov, Simina Străchinescu și Diana Ariton.
În sezonul trecut, gruparea brașoveană a terminat campionatul pe locul 7.
- Citește și: Playoff-ul Ligii 3, la final