AFC Hărman are un nou antrenor principal
AFC Hărman are, începând de marţi, un nou antrenor principal. Şefii grupării de lângă Braşov l-au numit în funcţia de antrenor principal pe Călin Moldovan. Acesta a antrenat, până de curând, o altă echipă din Liga a treia, gruparea Metalurgistul Cugir.
![AFC Hărman are un nou antrenor principal](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F4%2F16%2F2875%2F1710501659-75414ba6.jpg&w=960&h=540&c=1)
16 Aprilie 2019, 16:31
AFC Hărman are, începând de marţi, un nou antrenor principal. Şefii grupării de lângă Braşov l-au numit în funcţia de antrenor principal pe Călin Moldovan. Acesta a antrenat, până de curând, o altă echipă din Liga a treia, gruparea Metalurgistul Cugir.
AFC Hărman ocupă locul 11, cu 25 de puncte acumulate în 23 de meciuri, în Seria a 5-a din Liga 3. Obiectivul lui Moldovan, la cârma grupării din Hărman, este de a urca în clasament până la finalul acestui sezon.
La începutul acestei săptămâni conducerea AFC Hărman l-a demis pe antrenorul Daniel Bona şi a anuţat că va diminua cu 25% contractele jucătorilor, în cazul în care nu câștigă următorul meci ce se disputa sâmbătă, 20 aprilie cu CFR Cluj 2.