Antrenorul secund al echipei de baschet Corona Brașov a fost convocat la lotul național U18
Antrenorul Coronei va face parte din echipa tehnică a Naționalei de U18.
![Antrenorul secund al echipei de baschet Corona Brașov a fost convocat la lotul național U18](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F30%2F199355%2Fc177-7771f6e5-171705928045206052.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 30 Mai 2024, 11:53
Eugen Ilie, antrenorul secund al echipei de baschet Corona Brașov, a fost convocat la lotul național de baschet masculin U18, în calitate de antrenor secund.
Antrenorul Coronei va face parte din echipa tehnică a Naționalei de U18 de 5 la 5 în pregătirea centralizată și jocurile de pregătire ce vor avea loc între 6 iunie și 24 iulie 2024, în vederea participării la FIBA U18 EuroBasket, Divizia B.
Competiția se va desfășura la Skopje, în perioada 24 iulie - 4 august 2024. România este în grupa A și va disputa meciuri cu: Slovacia, Muntenegru, Bulgaria și Olanda.
Citește și: Orășelul Copiilor, duminică, în Parcul Titluescu