Brașovul are un nou campion național la atletism
Constantin Raul Pruteanu, legitimat la LPS Brașov, și-a adjudecat medalia de aur în proba de lungime, cu o săritură de 6,90 metri.
![Brașovul are un nou campion național la atletism](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F10%2F23485%2F1710501791-a5b5e2f4.jpg&w=960&h=540&c=1)
10 Martie 2020, 15:46
Brașovul are un nou campion național la atletism. Constantin Raul Pruteanu, legitimat la LPS Brașov, și-a adjudecat medalia de aur în proba de lungime, cu o săritură de 6,90 metri.
Concursul a făcut parte din etapa finală a Campionatului Național de atletism, categoria cadeți, la care au participat 424 de sportivi, 174 la feminin și 250 la masculin, de la 103 cluburi.
În etapa finală a Campionatului Național, Constantin Raul Pruteanu a participat și la proba de "60 metri", Bianca Nicu în cea de "400 metri", iar Brașovul a mai fost reprezentat și de sportivii Teodora Cojocaru, de la LPS Brașov, Claudia Scorția, CSM Brașov, Georgea Andrei Gabriel, CSM Brașov și Furnică Alessia Timeea, LPS Brașov.