CFR Cluj și-a aflat adversara din turul 3 preliminar al UEFA Champions League
Dacă vor trece de Maccabi Tel Aviv, campionii României vor întâlni pe câștigătoarea din dualul Celtic Glasgow -campioana Scoției și Nomme Kalju - campioana Estoniei.
![CFR Cluj și-a aflat adversara din turul 3 preliminar al UEFA Champions League](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F7%2F22%2F7955%2F1710501685-60692dd3.jpg&w=960&h=540&c=1)
22 Iulie 2019, 14:39
Campioana Românie la fotbal, CFR Cluj și-a aflat adversara din turul 3 preliminar al UEFA Champions League. Dacă vor trece de Maccabi Tel Aviv, campionii României vor întâlni pe câștigătoarea din dualul Celtic Glasgow -campioana Scoției și Nomme Kalju - campioana Estoniei.
Partida tur se va disputa pe 6/7 august, în timp ce returul va avea loc pe 13 august.
În cazul în care va fi eliminată de Maccabi Tel Aviv, CFR Cluj va ajunge în turul 3 preliminar din Europa League. În această fază va întâlni câștigătoarea dintre SP Tre Penne din San Marino și Suduva din Lituania.