Cristina Neagu donează 7.350 de lei pentru achiziționarea de materiale necesare combaterii virusului COVID-19
Cristina Neagu donează 7.350 de lei pentru achiziționarea de materiale necesare combaterii virusului COVID-19.
![Cristina Neagu donează 7.350 de lei pentru achiziționarea de materiale necesare combaterii virusului COVID-19](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F4%2F3%2F27015%2F1710501811-e4205478.jpg&w=960&h=540&c=1)
03 Aprilie 2020, 18:17
Cristina Neagu cea mai bună handbalistă din lume și componenta primei reprezentative de handbal a României a anunțat că suma totală obținută din vânzarea tricourilor galbene din colecția personală CN8 este de 7.350 lei, și că urmează să o doneze Crucii Roșii Române pentru achiziționarea de materiale necesare combaterii virusului COVID-19.
Pentru Cristina Neagu, desemnată de patru ori cea mai bună handbalistă a lumii, aceasta este a doua campanie umanitară promovată pe site-ul de socializare citat în ultima perioadă.