CSM Corona Brașov - lider în clasamentul seriei a cincea din Liga a treia de fotbal
CSM Corona Brașov este lider solitar în clasamentul seriei a cincea din Liga a treia de fotbal, după ce a reușit a doua victorie la scor în debutul campionatului, 4-1 în deplasare la CS Blejoi.
![CSM Corona Brașov - lider în clasamentul seriei a cincea din Liga a treia de fotbal](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F9%2F21%2F42035%2F1710501911-9c95594b.jpg&w=960&h=540&c=1)
21 Septembrie 2020, 09:49
CSM Corona Brașov este lider solitar în clasamentul seriei a cincea din Liga a treia de fotbal, după ce a reușit a doua victorie la scor în debutul campionatului, 4-1 în deplasare la CS Blejoi.
Elevii lui Călin Moldovan au prin Nicolau o dublă, Cristescu și Boția.
Galben-albastrii sunt în acest moment singura echipa din serie cu doua victorii. Tot în această rundă a seriei a cincea din liga a treia, Kids Tâmpa a învins Cetate Râșnov cu 2 la 1, iar SR Brașov a cedat pe teren propriu cu Odorheiu Secuiesc, scor 1 la 2.