Deja două medalii de aur pentru David Popovici. Care au fost rezultatele înotătorilor de la Corona Brașov?
Până pe 9 aprilie în cadrul competiție de la Otopeni cei 17 reprezentanți ai clubului brașovean vor evolua în 67 de probe.
![Deja două medalii de aur pentru David Popovici. Care au fost rezultatele înotătorilor de la Corona Brașov?](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F4%2F6%2F128845%2F1710502653-32e14648.jpg&w=960&h=540&c=1)
06 Aprilie 2023, 08:00
Campionul european și mondial David Popovici a început în forță Campionatul Naţional de înot pentru seniori, tineret şi juniori de la Otopeni. La 18 ani Popovici a câștigat două medalii de aur în probele de 50 m liber și 100 m spate.
Cel mai bun rezultat al celor de la Corona Brașov în prima zi a venit de la Alexandru Ionuț Jeler care a încheiat pe locul 5 proba de 200 m mixt masculin dedicată juniorilor.
Tot la categoria juniori Darius Coman a încheiat pe locul 7 finala de la 50 m liber, iar Alexandru Cucu a terminat pe 8 în finala de la tineret de 200 m mixt.
Până pe 9 aprilie în cadrul competiție de la Otopeni cei 17 reprezentanți ai clubului brașovean vor evolua în 67 de probe.