Deznodământ amânat!
Campiona judeţului Braşov la fotbal, Ciucaș Tărlungeni, a terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), manșa tur a barajului de promovare în Liga 3 cu CS Iernut, campioana județului Mureș.
![Deznodământ amânat!](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F6%2F18%2F141845%2F1710502738-2f1310c5.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Iunie 2023, 16:45
Campiona judeţului Braşov la fotbal, Ciucaș Tărlungeni, a terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), manșa tur a barajului de promovare în Liga 3 cu CS Iernut, campioana județului Mureș.
Trupa condusă de Ionuţ Mitroi a început perfect jocul şi veteranul Marius Nicodim a deschis scorul în minutul 21 al partidei.
Gazdele au revenit şi au restabilit egalitatea în minutul 32 prin reuşita semnată de Andrei Stoica. Astfel s-a intrat la cabine la egalitate, scor 1-1.
În partea secundă, braşovenii au trecut din nou în avantaj după golul marcat de Coltofeanu în minutul 63. La ultima fază a meciului CS Iernut a egalat prin Baleaiar calificarea se va decide weekendul viitor la Tărlungeni.