Doliu în fotbalul brașoven, a murit Aurel Ghindaru
Fundaşul care s-a duelat, în 2001, în Cupa UEFA, cu Ronaldo brazilianul, Zanetti, Seedorf sau Recoba a plecat în ceruri pentru a privi de acolo meciurile galben-negrilor.
![Doliu în fotbalul brașoven, a murit Aurel Ghindaru](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F6%2F24%2F142915%2F1710502743-90e0ee9b.jpg&w=960&h=540&c=1)
24 Iunie 2023, 16:40
Unul dintre cei mai apreciaţi fundaşi de bandă pe care i-a avut FC Braşov s-a stins la vârsta de doar 52 de ani.
Aurel Ghindaru a pierdut lupta cu boala care îl măcina de câţiva ani. Fundaşul care s-a duelat, în 2001, în Cupa UEFA, cu Ronaldo brazilianul, Zanetti, Seedorf sau Recoba a plecat în ceruri pentru a privi de acolo meciurile galben-negrilor.
Timp de 5 sezoane, Aurel Ghindaru a fost unul dintre oamenii de bază de la FC Braşov. A plecat cu echipa din liga a 2-a, a jucat titular în prima ligă, şi a ajuns cu stegarii până în Cupa UEFA, acolo unde a jucat titular în ambele meciuri contra marelui Inter Milano.
"Parai mare", aşa cum îi spuneau colegii, a jucat pentru FC Braşov 117 meciuri, dintre care 79 în liga 1 şi 4 în Cupa UEFA.