Echipa de baschet masculin Corona Brașov a promovat în Liga Națională de Baschet
Echipa de baschet masculin Corona Brașov a promovat în Liga Națională de Baschet după ce a câștigat și cel de al doilea meci din turneul final al Ligii I, scor 90 la 52 contra celor de la Agronomia București.
![Echipa de baschet masculin Corona Brașov a promovat în Liga Națională de Baschet](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F5%2F27%2F138465%2F1710502708-c036ad24.jpg&w=960&h=540&c=1)
27 Mai 2023, 19:21
Echipa de baschet masculin Corona Brașov a promovat în Liga Națională de Baschet după ce a câștigat și cel de al doilea meci din turneul final al Ligii I, scor 90 la 52 contra celor de la Agronomia București.
Ousmane Barro, în double-double cu 13 puncte și 14 recuperări, respectiv Armin Cane, cu 19 puncte și 8 pase decisive, au fost principalii realizatori ai brașovenilor.
După succesul clar de vineri contra Politehnica Iași, Corona Brașov a reușit matematic promovarea în primul eșalon.
În ultimul meci al turneului galben-albaștrii vor întâlni duminică de la ora 14.00 CS Vâlcea 1924 Rm Vâlcea.