Echipa de fotbal ACS SR Braşov a fost sancționată de Federația Română de Fotbal
Echipa de fotbal SR Braşov a fost sancționată de Federația Română de Fotbal.
![Echipa de fotbal ACS SR Braşov a fost sancționată de Federația Română de Fotbal](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F11%2F13%2F15495%2F1710501729-428482ff.jpg&w=960&h=540&c=1)
13 Noiembrie 2019, 11:44
Echipa de fotbal SR Braşov a fost sancționată de Federația Română de Fotbal.
În urma spectacolului pirotehnic al fanilor braşoveni de la meciul din Liga a treia, susținut în deplasare cu Olimpic Cetate Râşnov, Comisia de Disciplină a FRF a decis ca ACS SR Braşov să fie amendată cu suma de 3.000 de lei.
Galben/negrii au pierdut atunci derbiul județului, pe terenul râșnovenilor, cu scorul de 3 la 0.
ACS SR Muncipal va evolua, în weekend, contra celor de la Tractorul Cetate, deși în presă a circulat în ultima vreme informația că echipa din Calafat nu se va prezenta la meci.