Echipa de handbal CSM Corona Braşov continuă seria transferurilor cu cotă
Echipa de handbal CSM Corona Braşov continuă seria transferurilor cu cotă, de această dată prezentând o jucătoare cu meciuri în naționala Muntenegrului.
![Echipa de handbal CSM Corona Braşov continuă seria transferurilor cu cotă](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F7%2F2%2F38565%2F1710501883-8c5e7b93.jpg&w=960&h=540&c=1)
02 Iulie 2020, 13:53
Deși va evolua în Divizia A începând cu sezonul viitor, echipa de handbal CSM Corona Braşov continuă seria transferurilor cu cotă, de această dată prezentând o jucătoare cu meciuri în naționala Muntenegrului.
Nada Pejovic, este o jucătoare formată și crescută în Muntenegru, care evoluează pe postul de inter stâng.
Pejovic a avut șansa de a trece prin școala de handbal de la Buducnost, club la care a activat pentru 2 ani, între 2011 și 2013. În ultimele 2 sezoane a jucat pentru echipa sârbă Naisa, alaturi de care a ajuns în sferturile, respectiv semifinalele Cupei Challenge. În sezonul 2018 – 2019 a marcat 30 de goluri în Europa. La nivel de echipă națională, a fost componentă a echipelor de junioare, tineret și senioare a Muntenegrului, cu participări la Campionatele Mondiale de tineret, Universiada de vară sau la turneele de calificare pentru Campionatele Europene.