Ascultă Radio România Brașov FM Live

FC Braşov a transferat doi tineri fundaţi de bandă

FC Brașov își întărește defensiva. Clubul brașovean a parafat contracte cu doi tineri fundași de bandă, unul român și unul străin. FC Brașov va avea astfel ambele benzi acoperite de doi tineri fotbaliști.

FC Braşov a transferat doi tineri fundaţi de bandă
Sursa foto: Facebook / FC Brasov Official

15 Iulie 2022, 09:32

FC Brașov își întărește defensiva. Clubul brașovean a parafat contracte cu doi tineri fundași de bandă, unul român și unul străin. FC Brașov va avea astfel ambele benzi acoperite de doi tineri fotbaliști.

Primul, Tudor Oltean, are doar 19 ani și vine de la Gaz Metan Mediaș, însă anul trecut a jucat la FC Buzău. Este fundaș stânga, iar sezonul trecut a jucat în Liga a 2-a 19 meciuri și a marcat două goluri.

"Mă simt foarte bine aici, am venit cu gânduri pozitive, am întâlnit un lot tânăr și foarte unit. Primul meu obiectiv este să ajungem în play-off, după care să tragem la promovare pentru că avem un lot valoros. Mulțumesc conducerii pentru încrederea acordată și pentru că m-au adus la FC Brasov, în mod special, îi mulțumesc domnului Mitran", a spus tânărul fundaș Tudor Oltean.

Cel de-al doilea este fundașul dreapta sloven Adis Hodzic. Tânărul de 23 de ani este fost component al loturilor naţionale de tineret ale Sloveniei şi a vernit la Braşov de la Gorica.

"Sunt foarte fericit și mândru să fac parte din lotul lui FC Brașov. Am auzit lucruri bune despre club și am văzut câteva lucruri interesante în prima zi de pregătire. Atmosfera este grozavă iar colegii m-au primit foarte bine. Mulțumesc conducerii pentru încrederea acordată, o voi justifica prin jocurile pe care le voi disputa la Brasov. Am găsit un club foarte bine organizat. Sunt sigur ca vom juca bine si vom lupta pentru a fi în fruntea clasamentului. Voi încerca să fac tot posibilul pentru ca clubul să obțină rezultate bune și să îşi îndeplinească obiectivele în acest sezon. Voi da tot ce e mai bun pe teren și în afara lui. Cred că pregătirea și sezonul de aici vor fi grozave", a spus Adis Hodzic.

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!
Ştiri locale 24 Mai 2024, 12:14

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!

Cinci trasee (600m, 800m, 1500m, 2500m și 3000m) îi așteaptă pe toți doritorii să se bucure de alergare și de sărbătorirea...

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!
Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal
Ştiri locale 24 Mai 2024, 10:07

Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal

La acest final de săptămână sunt programate meciurile etapei a 10-a din play-out, ultima a sezonului din Liga a 3-a.

Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal
Brașovul va avea o echipă de handbal masculin
Ştiri locale 23 Mai 2024, 16:50

Brașovul va avea o echipă de handbal masculin

Structura de conducere pe partea de handbal masculin de la Corona Brașov îi va avea pe Iulian Stamate și Titus Donosa,...

Brașovul va avea o echipă de handbal masculin
Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin
Ştiri locale 23 Mai 2024, 14:33

Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin

Corona s-a impus cu 38-34 în fața celor de la SCM Rm Vâlcea, după ce la pauză a fost condusă la 7 goluri.

Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin
Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Ştiri locale 22 Mai 2024, 20:01

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare

Miercuri după-amiază, pe Stadionul Celuloza, din Zărnești, a fost programat meciul tur al semifinalei barajului de promovare...

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:49

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională

Clubul brașovean are în plan ca din această toamnă să înscrie în competiții o nouă formație.

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:22

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean

Meciul din ultima etapă a Ligii Florilor la handbal feminin, dintre Corona Brașov și SCM Râmnicu Vâlcea, a intrat în atenția...

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia
Ştiri locale 21 Mai 2024, 17:36

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia

Au fost medalii de aur pentru Irina Iliescu, Viktoria Yarotska, Ioana Fifoiu, Miruna Popescu, cea care a primit și premiu...

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia

Ştiri din Muzică

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra
Știri din muzică 24 Mai 2024, 16:49

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra

Lana Del Rey a primit un premiu special în semn de recunoaştere a carierei şi influenţei sale.

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra
Număr record de telespectatori la Eurovision 2024
Știri din muzică 24 Mai 2024, 16:17

Număr record de telespectatori la Eurovision 2024

163 de milioane de persoane au urmărit competiția muzicală.

Număr record de telespectatori la Eurovision 2024
Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Știri din muzică 22 Mai 2024, 10:43

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”

Melodia ar putea deveni coloana sonoră a verii!

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”
Știri din muzică 17 Mai 2024, 16:34

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”

Un album cu adevărat cinematografic, divers și coeziv, pe care Eilish îl consideră o „familie de cântece”, destinate în mod...

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”