FC Brașov- CSM Focșani, 1-1
FC Brașov întâlnește, în prima etapă din noul sezon al Ligii a doua, CSC Șelimbăr, sâmbăta viitoare de la ora 11.00. Meciul se va disputa la Râmnicu Vâlcea.
![FC Brașov- CSM Focșani, 1-1](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F7%2F31%2F102285%2F1710502467-bf054052.jpg&w=960&h=540&c=1)
31 Iulie 2022, 14:35
În ultimul joc de pregătire din această vară FC Brașov a remizat cu CSM Focșani scor 1 la 1 pe Stadionul Tineretului. Pentru echipa antrenată de Dan Alexa a marcat Bogdan Roșu, în repriza secundă. În acest meci, a evoluat pentru brașoveni și fundașul Andrei Marc. Jucătorul de 29 ani a mai evoluat în carieră la Ceahlăul, Dinamo București, FCSB sau Concordia Chiajna. Cu o săptămână până la startul Campionatului, Dan Alexa este, în continuare, nemulțumit de faptul că jucătorii importanți au ajuns târziu la echipă. "Cemă îngrijorează, de fapt problema principală a mea sunt jucătorii nou veniți. Să văd exact la ce nivel sunt. Mă bucur că au început să mai vină jucători, așteptăm doi jucători să ajungă mâine și cu asta s- a încheiat perioada de de transfer. Astăzi a fost un joc bun și di partea noastră și a celor de la Focșani, cu multe situații de poartă și de-o parte și de alta", a precizat Dan Alexa. FC Brașov întâlnește, în prima etapă din noul sezon al Ligii a doua, CSC Șelimbăr, sâmbăta viitoare de la ora 11.00. Meciul se va disputa la Râmnicu Vâlcea.