FC Brașov, egal cu Oțelul Galați
Într-un meci amical, disputat marți seara, la Tărlungeni, FC Braşov a terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea susținută în compania nou-promovatei Oțelul Galați.
![FC Brașov, egal cu Oțelul Galați](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F7%2F20%2F100945%2F1710502460-fa9d4da2.jpg&w=960&h=540&c=1)
20 Iulie 2022, 08:33
Într-un meci amical, disputat marți seara, la Tărlungeni, FC Braşov a terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea susținută în compania nou-promovatei Oțelul Galați.
Moldovenii au deschis scorul în minutul 18, prin Maxim. Golul braşovenilor a fost marcat în minutul 92, de Bogdan Roşu. Acesta a reluat în plasă, cu capul, din câțiva metri, după o centrare a lui Lambrinoc. În minutul 87 putea să fie 0-2, dar lovitura lui Cârjan a fost scoasă cu o paradă de senzație de portarul stegarilor, Sebastian Micu.
Înaintea golului egalizator, în minutul 89, Roşu a scăpat singur cu portarul după o greşeală a fundaşilor moldoveni, dar a şutat în portar din câțiva metri. La finalul confruntării, antrenorul stegarilor, Dan Alexa, s-a declarat dezamăgit de prestația propriei echipe.
În următoarea partidă amicală, FC Braşov va întâlni, tot la Tărlungeni, vineri dimineață, o altă nou-promovată, pe Progresul Spartac.