FC Brașov - Rapid Bucureşti 0 la 1
FC Brașov a pierdut amicalul cu Rapid Bucureşti cu 0 la 1
![FC Brașov - Rapid Bucureşti 0 la 1](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F11%2F20%2F114185%2F1710502534-3a7db27d.jpg&w=960&h=540&c=1)
20 Noiembrie 2022, 14:03
FC Brașov a pierdut amicalul disputat pe Stadionul Tineretului contra celor de la Rapid Bucureşti, scor 0 la 1. Singurul gol al partidei a fost reușit de Andrei Ciobanu, cu un șut de la 20 de metri ce la învins pe Micu. Tudor Saim a ratat cea mai importantă ocazie a gazdelor în prima repriză. Pentru FC Brașov urmează meciul din etapa a 15-a din Liga a doua contra celor de la Steaua București. Partida este programată duminică 27 noiembrie de la ora 19.00 pe Stadionul Ghencea.