Hochei: Corona Brașov este campioană națională și în acest sezon
Corona Brașov și-a apărat titlul de campioană după ce a învins în finala Campionatului Național de Hochei, ediția 2023-2024, pe Sport Club Miercurea Ciuc.
![Hochei: Corona Brașov este campioană națională și în acest sezon](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F17%2F193975%2F1713383152534eba65.jpeg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 17 Aprilie 2024, 22:41
Brașovenii s-au impus cu 2 la 0 la general, după 3 la 2 la Miercurea Ciuc și 6 la 4 la Patinoarul Olimpic.
În fața propriilor fani, Corona a revenit incredibil, în această seară, după ce a fost condusă cu 3 la 1 și 4 la 2, punctând de 4 ori în ultimele 11 minute.
Golurile brașovenilor au fost marcate de Sebastian Piche, Daniel Koger o dublă, Albert Zagidulin, Radim Valchar și Philippe Cornet.
Cu acest succes, Corona Brașov încheie un sezon incredibil în care a câștigat toate trofeele puse în joc: Cupa României, Erste Liga și Campionatul Național.
CITEȘTE ȘI: Corona a câștigat la Miercurea Ciuc