Ascultă Radio România Brașov FM Live

În ultimul meci din Turcia, FC Braşov a pierdut disputa cu formația Qizilqum

În ultimul meci din stagiul de pregătire din Antalya, FC Braşov a pierdut disputa cu formația din Uzbekistan, Qizilqum, cu scorul de 2 la 1.

În ultimul meci din Turcia, FC Braşov a pierdut disputa cu formația Qizilqum
Sursa foto: FC Brașov

09 Februarie 2023, 20:06

În ultimul meci din stagiul de pregătire din Antalya, FC Braşov a pierdut disputa cu formația din Uzbekistan, Qizilqum, cu scorul de 2 la 1.

Golul brașovenilor a fost marcat de Tudor Saim, în minutul 90.

În acest meci brașovenii au ratat cele mai importante ocazii prin Spătaru și Constantin.

Mă bucură foarte mult faptul că n-am jucători accidentați. Cred că fiecare jucător a jucat un anumit număr de de minute. Am intrat în linie dreaptă. Mă bucur foarte mult că am reușit să ne antrenăm în condiții normale. O să plecăm câteva zile afară din Brașov, pentru că am înțeles că în Brașov este foarte frig și n-avem unde să ne antrenăm”, a spus antrenorul Dan Alexa.

În stagiul din Antalya, FC Brașov a disputat patru jocuri amicale.

Galben-negrii au câștigat cu Șahtior Karagandy, scor 2-0, au terminat la egalitate, scor 1-1, cu danezii de la BK Fremad Amager și au pierdut cu FK Tuzla City si 1-2 cu Qizilqum din Uzbekistan.

Delegația brașoveană revine în țară vineri.

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Ştiri locale 22 Mai 2024, 20:01

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare

Miercuri după-amiază, pe Stadionul Celuloza, din Zărnești, a fost programat meciul tur al semifinalei barajului de promovare...

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:49

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională

Clubul brașovean are în plan ca din această toamnă să înscrie în competiții o nouă formație.

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:22

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean

Meciul din ultima etapă a Ligii Florilor la handbal feminin, dintre Corona Brașov și SCM Râmnicu Vâlcea, a intrat în atenția...

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia
Ştiri locale 21 Mai 2024, 17:36

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia

Au fost medalii de aur pentru Irina Iliescu, Viktoria Yarotska, Ioana Fifoiu, Miruna Popescu, cea care a primit și premiu...

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia
Sportivii secției de badminton de la Kids Tâmpa, medalii la un turneu din Croația
Ştiri locale 21 Mai 2024, 14:12

Sportivii secției de badminton de la Kids Tâmpa, medalii la un turneu din Croația

Trei sportivi de la secția de badminton de la Kids Tâmpa, pregătiți de Dan Stegaru, au participat la un puternic turneu de...

Sportivii secției de badminton de la Kids Tâmpa, medalii la un turneu din Croația
Olimpic Zărnești se pregătește de cele mai importante meciuri ale sezonului
Ştiri locale 21 Mai 2024, 10:50

Olimpic Zărnești se pregătește de cele mai importante meciuri ale sezonului

Brașovenii vor întâlni în dublă manșă câștigătoarea seriei a șasea, SCM Rm. Vâlcea.

Olimpic Zărnești se pregătește de cele mai importante meciuri ale sezonului
Schimbări majore la echipa de handbal feminin de la Corona Brașov
Ştiri locale 20 Mai 2024, 13:10

Schimbări majore la echipa de handbal feminin de la Corona Brașov

Corona Brașov a încheiat nesperat de bine sezonul 2023-2024 în Liga Națională de handbal feminin, pe locul 8 cu 32 de puncte.

Schimbări majore la echipa de handbal feminin de la Corona Brașov
Competiții de nivel mondial la lupte libere, în Sala Polivalentă
Ştiri locale 20 Mai 2024, 10:34

Competiții de nivel mondial la lupte libere, în Sala Polivalentă

În următoarea perioadă, Brașovul va organiza unele din cele mai importante competiții pe plan mondial, la lupte libere.

Competiții de nivel mondial la lupte libere, în Sala Polivalentă

Ştiri din Muzică

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Știri din muzică 22 Mai 2024, 10:43

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”

Melodia ar putea deveni coloana sonoră a verii!

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”
Știri din muzică 17 Mai 2024, 16:34

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”

Un album cu adevărat cinematografic, divers și coeziv, pe care Eilish îl consideră o „familie de cântece”, destinate în mod...

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”
Donează sânge și mergi la UNTOLD sau Neversea