Lupta pentru finală
Echipa de hochei Corona Brașov a egalat scorul la general în semifinalele Erste Liga, 2 la 2 după victoria din meciul 4 al seriei cu Hochei Club Gheorgheni.
![Lupta pentru finală](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F3%2F11%2F124085%2F1710502626-526ef4f8.jpg&w=960&h=540&c=1)
11 Martie 2023, 08:31
Echipa de hochei Corona Brașov a egalat scorul la general în semifinalele Erste Liga, 2 la 2 după victoria din meciul 4 al seriei cu Hochei Club Gheorgheni. Brașovenii s-au impus cu 4 la 3, după prelungiri la capătul unui meci electrizant. VanWormer a deschis scorul în minutul 1 dar harghitenii au replicat imediat prin Sylvestre egalând la 1. Repriza a doua a început cu golul căpitanului Roberto Gliga, în dublă superioritate. Tot în dublă superioritate, oaspeţii au ripostat prin acelaşi Sylvestre și au făcut 2-2. La a doua pauză, Corona a intrat în avantaj, după golul lui Schaber, dar Bodo a marcat pentru 3-3 si a stabilit scorul după 60 de minute. Radim Valchar a marcat la reluarea jocului dar golul fost anulat. În cele din urma Koger a marcat imediat golul victoriei cu 4-3, după asistul lui Clarke. Seria se muta la Gheorgheni pentru meciul cinci de duminică iar meciul 6 va avea loc marți în Patinoarul Olimpic. Prima echipă ce înregistrează 4 victorii se califica în finala Erste Liga.
FOTO: Facebook / Corona Brașov