Naționala de fotbal U21, ultimul loc în grupa B la Campionatul European
Tricolorii nu au marcat niciun gol în trei partide. Meciul împotriva Croației s-a încheiat 0-0.
![Naționala de fotbal U21, ultimul loc în grupa B la Campionatul European](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F6%2F28%2F143505%2F1710502747-45272c7f.jpg&w=960&h=540&c=1)
28 Iunie 2023, 08:12
Echipa națională de fotbal a României sub 21 de ani a terminat pe ultimul loc al grupei B a Campionatului European, fără gol marcat în trei partide, după remiza împotriva Croației, scor 0-0.
Pe Stadionul Steaua, elevii lui Emil Săndoi au avut momente mai bune decât în primele două partide, dar fără să reușească să înscrie. România a scos un punct după o seară perfectă a portarului Ștefan Târnovanu, cel mai bun jucător de pe teren.
Cu o posesie superioară, Croația a încheiat partida cu 21 de ocazii de gol ratate.În celălalt meci al grupei, Spania și Ucraina, deja calificate în sferturile de finală, au terminat la egalitate, scor 2-2.