Naționala feminină de hochei, învinsă de Ucraina, ieri, pe Patinoarul Olimpic din Brașov
Naţionala feminină de hochei pe gheaţă a României a fost învinsă de formaţia Ucrainei, cu scorul de 4-0, ieri, pe Patinoarul Olimpic din Braşov.
![Naționala feminină de hochei, învinsă de Ucraina, ieri, pe Patinoarul Olimpic din Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F4%2F4%2F128425%2F1710502651-8e7c2b01.jpg&w=960&h=540&c=1)
04 Aprilie 2023, 08:42
Naţionala feminină de hochei pe gheaţă a României a fost învinsă de formaţia Ucrainei, cu scorul de 4-0, ieri, pe Patinoarul Olimpic din Braşov, în Grupa A a Diviziei a III-a a Campionatul Mondial, informează Agerpres.
În celelalte partide, Lituania a dispus de Estonia cu 6-2, iar Hong Kong a învins Bulgaria, cu 6-2.
Azi, în al şaselea eşalon valoric mondial, vor avea loc partidele Estonia – Bulgaria, la ora 13:00, Ucraina - Hong Kong, la 16:30 şi România – Lituania, la ora 20:00.
Prima clasată va promovat în Grupa B a Diviziei a II-a, al cincilea eşalon valoric, iar ultima clasată va retrograda în Grupa B a Diviziei a III-a, al şaptelea şi ultimul eşalon valoric.