Ascultă Radio România Brașov FM Live

O nouă victorie, echipa de baschet masculin Corona Brașov își continuă parcursul perfect în Liga 1

Echipa de baschet masculin Corona Brașov își continuă parcursul perfect în Liga 1 după un succes clar contra celor de la Agronomia, scor 84-40.

O nouă victorie, echipa de baschet masculin Corona Brașov își continuă parcursul perfect în Liga 1
Sursa foto: Facebook / Corona Brasov

01 Mai 2023, 12:50

Echipa de baschet masculin Corona Brașov își continuă parcursul perfect în Liga 1 după un succes clar contra celor de la Agronomia, scor 84-40.

A fost a 12-a victorie consecutivă a brașovenilor în partea secundă a campionatului, galben-albaștrii pregătind de ceva timp meciurile din turneul de promovare în Liga Națională de Baschet Masculin.

"În meciul de astăzi nu am fost așa cum ne-am așteptat. Mă rog, noi ne-am pregătit toată săptămâna pentru ultimele meciuri din grupă, pentru că ne-am gândit noi că sunt cam cele mai importante înaintea turneului final, dar băieții au acordat o atenție deosebită și au fost destul de fresh și au avut și chef de de joc. S-a văzut asta și pe tabelă", a declarat antrenorul Ionuț Bâscoveanu.

Andrei Oinaru a fost cel mai important realizator al brașovenilor cu 22 de puncte și 13 pase decisive. În ultimele partide din sezonul regulat Corona Brașov va întâlni CS Rm. Vâlcea și Laguna București.

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!
Ştiri locale 24 Mai 2024, 12:14

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!

Cinci trasee (600m, 800m, 1500m, 2500m și 3000m) îi așteaptă pe toți doritorii să se bucure de alergare și de sărbătorirea...

Crosul Național – Ziua Olimpică, sâmbătă, la Brașov. Restricții de circulație!
Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal
Ştiri locale 24 Mai 2024, 10:07

Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal

La acest final de săptămână sunt programate meciurile etapei a 10-a din play-out, ultima a sezonului din Liga a 3-a.

Se încheie play-out-ul ligii a 3-a de fotbal
Brașovul va avea o echipă de handbal masculin
Ştiri locale 23 Mai 2024, 16:50

Brașovul va avea o echipă de handbal masculin

Structura de conducere pe partea de handbal masculin de la Corona Brașov îi va avea pe Iulian Stamate și Titus Donosa,...

Brașovul va avea o echipă de handbal masculin
Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin
Ştiri locale 23 Mai 2024, 14:33

Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin

Corona s-a impus cu 38-34 în fața celor de la SCM Rm Vâlcea, după ce la pauză a fost condusă la 7 goluri.

Oficialii Coronei Brașov au reacționat după acuzele de blat aduse echipei de handbal feminin
Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Ştiri locale 22 Mai 2024, 20:01

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare

Miercuri după-amiază, pe Stadionul Celuloza, din Zărnești, a fost programat meciul tur al semifinalei barajului de promovare...

Olimpic Zărnești a pierdut prima manșă a barajului de promovare
Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:49

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională

Clubul brașovean are în plan ca din această toamnă să înscrie în competiții o nouă formație.

Emoții cu înscrierea echipei de baschet feminin Corona Brașov în Liga Națională
Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Ştiri locale 22 Mai 2024, 12:22

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean

Meciul din ultima etapă a Ligii Florilor la handbal feminin, dintre Corona Brașov și SCM Râmnicu Vâlcea, a intrat în atenția...

Nereguli la meciul de handbal dintre Corona și Râmnicu Vâlcea? FRH a trimis o citație clubului brașovean
Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia
Ştiri locale 21 Mai 2024, 17:36

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia

Au fost medalii de aur pentru Irina Iliescu, Viktoria Yarotska, Ioana Fifoiu, Miruna Popescu, cea care a primit și premiu...

Micuțele gimnaste de ACS Carla Ritmic Gim Brașov, 20 de medalii la Sofia

Ştiri din Muzică

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra
Știri din muzică 24 Mai 2024, 16:49

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra

Lana Del Rey a primit un premiu special în semn de recunoaştere a carierei şi influenţei sale.

Bruce Springsteen, Lana Del Rey şi Raye, premiați la Gala Ivor Awards din Londra
Număr record de telespectatori la Eurovision 2024
Știri din muzică 24 Mai 2024, 16:17

Număr record de telespectatori la Eurovision 2024

163 de milioane de persoane au urmărit competiția muzicală.

Număr record de telespectatori la Eurovision 2024
Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Știri din muzică 22 Mai 2024, 10:43

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”

Melodia ar putea deveni coloana sonoră a verii!

Sophie and the Giants a lansat single-ul „Shut Up And Dance”
Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”
Știri din muzică 17 Mai 2024, 16:34

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”

Un album cu adevărat cinematografic, divers și coeziv, pe care Eilish îl consideră o „familie de cântece”, destinate în mod...

Billie Eilish a lansat albumul „HIT ME HARD AND SOFT”