Olimpia CSU Brașov, înfrângere la Târgu Secuiesc, la baschet feminin
Într-un meci din Liga Națională de baschet feminin, Olimpia CSU Brașov s-a deplasat, aseară, la Târgu Secuiesc.
![Olimpia CSU Brașov, înfrângere la Târgu Secuiesc, la baschet feminin](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F3%2F12%2F124225%2F1710502627-7160b72e.jpg&w=960&h=540&c=1)
12 Martie 2023, 08:28
Într-un meci din Liga Națională de baschet feminin, Olimpia CSU Brașov s-a deplasat, aseară, la Târgu Secuiesc.
Fetele antrenate de Dan Calancea și Nenad Marinkovic au fost învinse de formația din județul Covasna, care s-a impus cu 80 - 67, pe sferturi 23-14, 18-29, 20-9 și 19-15.
Astfel, deși au condus cu 43-41 la pauza mare, brașovencele au cedat complet ultimele două sferturi. Pesovic, cu 23 de puncte, a fost principala marcatoare a meciului. De la Olimpia s-au mai remarcat Armanu, cu 16 puncte și Anisha George, cu 13 puncte.
După acest eșec, Olimpia a coborât pe locul 5, cu 28 de puncte. Etapa viitoare, brașovencele vor întâlni, în Sala Sporturilor, pe 15 martie, pe CSBT Alexandria.