Olimpia CSU Braşov, victorie cu Phoenix Ştiinţa Constanţa
Echipa de baschet feminin Olimpia CSU Braşov a câştigat disputa de pe teren propriu cu Phoenix Ştiinţa Constanţa, în ultima etapă a turului din grupa Est a Ligii Naţionale cu scorul de 87-71.
![Olimpia CSU Braşov, victorie cu Phoenix Ştiinţa Constanţa](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F11%2F22%2F15895%2F1710501731-2a832fb3.jpg&w=960&h=540&c=1)
22 Noiembrie 2019, 12:12
Echipa de baschet feminin Olimpia CSU Braşov a câştigat disputa de pe teren propriu cu Phoenix Ştiinţa Constanţa, în ultima etapă a turului din grupa Est a Ligii Naţionale cu scorul de 87-71.
Nikolina Zubac şi Biljana Pesovic au fost cele mai bune marcatoare ale partidei cu 21 şi 20 de puncte.
Braşovencele au o linie de clasament cu 4 victorii şi două înfrângeri şi ocupă locul 3 în clasamentul seriei de Est.
Sepsi Sf. Gheorghe este pe primul loc cu 6 victorii din tot atâtea jocuri iar CSM Târgovişte este pe locul secund cu 5 victorii şi o înfrângere.
În următoarea etapă echipa antrenată de Dan Calancea şi Nenad Marinkovic va primi vizita campioanei Sepsi SIC Sfântu Gheorghe sâmbătă, de la ora 19:30, în prima etapă din returul grupei Est.