Oțelul Galați - FC Brașov 2-1
FC Brașov a pierdut în delasare cu Oțelul Galați
![Oțelul Galați - FC Brașov 2-1](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F9%2F18%2F107275%2F1710502494-10055445.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Septembrie 2022, 14:00
În etapa a 7-a din liga a doua de fotbal, FC Braşov a jucat azi, în deplasare, cu singura echipă neînvinsă în acest sezon, Oţelul Galaţi. După cele 90 de minute de joc, Oțelul este noul lider al Ligii a 2-a, după ce s-a impus, cu 2-1. Mario Mitroi a deschis scorul, iar în partea secundă George Cîrjan a majorat scorul cu un șut de la marginea careului direct în vinclul porții lui Micu.
Cu Dan Alexa suspendat, echipa brașoveană a făcut un joc slab, nu a emis pretenții în atac decât pe final, atunci când Lazăr a redus din diferență după un corner.