SR Brașov a fost eliminată din Cupa României de formația CSC Șelimbăr
Într-un meci disputat pe Stadionul Tineretului, SR Brașov a fost eliminată din Cupa României de formația CSC 1599 Șelimbăr, în turul trei al competiției, scor 0-2.
![SR Brașov a fost eliminată din Cupa României de formația CSC Șelimbăr](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F9%2F15%2F106855%2F1710502492-8118e5ab.jpg&w=960&h=540&c=1)
15 Septembrie 2022, 08:54
Într-un meci disputat pe Stadionul Tineretului, SR Brașov a fost eliminată din Cupa României de formația CSC 1599 Șelimbăr, în turul trei al competiției, scor 0-2.
Pentru sibieni au înscris Ciocâlteu, dintr-un penalti ușor acordat, Cîrstean și Gele.
Echipa antrenată de Florin Dîrvăreanu și Laurian Păun eliminase, în tururile precedente, pe Olimpic Cetate Râșnov și AFC Odorheiu Secuiesc, ambele colege în seria a 5-a a Ligii a 3-a.