"Urșii" și-au reluat pregătirea
"Urșii" s-au întors pe ICIM pentru primele antrenamente în vederea sezonului competițional 2022/2023 sub comanda lui Vasile Tatarciuc și Ciprian Anghel.
!["Urșii" și-au reluat pregătirea](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F7%2F13%2F100195%2F1710502454-59c547f9.jpg&w=960&h=540&c=1)
13 Iulie 2022, 08:14
Echipa de seniori a ACS Kids Tâmpa Brașov și-a reluat pregătirea. "Urșii" s-au întors pe ICIM pentru primele antrenamente în vederea sezonului competițional 2022/2023 sub comanda lui Vasile Tatarciuc și Ciprian Anghel.
Cei doi tehnicieni au stabilit un program de pregătire cu accent atât pe factorul fizic, cât și pe cel tehnico-tactic. De asemenea, pe lângă ședințele de antrenament de la baza proprie, "urșii" vor juca și mai multe partide de verificare.
Primul amical a fost stabilit pentru sâmbătă, contra celor de la CS Vulcan, iar duminică, brașovenii întâlnesc echipa U19 de la CSS Târgoviște.
Brașovenii au retrogradat sportiv la finalul sezonului trecut din Liga a treia, dar au făcut cerere pentru a continua la acest eșalon. În condițiile în care multe echipe ce au promovat de la nivelul ligilor a patra nu s-au înscris în noul campionat, brașovenii au mari șanse să fie acceptați.