Victorie pentru FC Brașov, la Buftea
În etapa a doua a play-out-ului Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a învins, astăzi, la Buftea, pe Progresul Spartac, scor 4-1, 3-0 la pauză.
![Victorie pentru FC Brașov, la Buftea](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F4%2F1%2F128055%2F1710502649-de242fed.jpg&w=960&h=540&c=1)
01 Aprilie 2023, 13:10
În etapa a doua a play-out-ului Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a învins, astăzi, la Buftea, pe Progresul Spartac, scor 4-1, 3-0 la pauză.
Angelov cu o "dublă", Saim Tudor şi Dumbravă au marcat golurile galben-negrilor. Stanciu a redus din diferență în minutul 67. După acest succes, FC Braşov conduce Grupa B din play-out, cu 34 de puncte şi un golaveraj de 7-2.
La final, antrenorul Dan Alexa s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi:
"Am controlat meciul, am reuşit să înscriem. O victorie meritată, concludentă. Mă bucur că începem să dăm goluri. Începem să jucăm. Arătăm bine. Acesta este adevărul. O victorie fără niciun fel de dubiu. Spartac o echipă care joacă, le convine terenul sintetic. Au avut momente când ne-au pus probleme. Dar cred că victoria nu poate să o conteste nimeni".
Etapa viitoare, FC Braşov va sta. Următorul meci al stegarilor va fi pe Stadionul Tineretului, pe 14 aprilie, cu Unirea Constanța.